خرید دنده آسانسور در سال 1401


برای خرید دنده آسانسور به چه نکاتی باید توجه کنید؟ چه فاکتور هایی در خرید این قطعات موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با تاریخچه ریخته گری دنده برنجی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

خرید دنده اسانسور

انتقال فقط حرکت یک شی از نقطه A به نقطه B نیست، بلکه یک فرآیند تحویل ارزش است: ارسال چیزها به سراسر کشور، حمل مشتریان به طبقات بالا یا ساخت انباری برای محموله ها، که همه اینها به حمل و نقل محصولات نیاز دارند.

این مجموعه نیازهای شما را درک می کند، و به همین دلیل است که ما تامین کنندگان، محصولات قابل اعتماد را در اختیار شما قرار می دهیم و یافتن محصولات مناسب برای ساخت و ساز، استفاده و … آسان است.

به دنبال محصولات ارزان قیمت در خصوص دنده آسانسور و تولید کنندگان تجهیزات ایمنی آسانسور هستید؟

مجموعه ریخته گری زندیه ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین انواع قعات ریخته گری شده از جمله دنده آسانسور می باشد.

برای هر پروژه سازندگان همیشه سعی می کنند مقایسه مشترک ما را رقم بزنند. و پاسخ هنوز مشخص نیست. بر اساس نیاز، توانایی و مقرون به صرفه بودن، سازندگان همیشه بهترین نوع آسانسور را انتخاب می کنند.

حال سوال اینجاست که چگونه بفهمیم کدام نوع آسانسور برای شما بهترین است؟

خوب، پاسخ این است، شما باید تمام نکات را در نظر بگیرید و سپس باید تجزیه و تحلیل کنید که کدام آسانسور برای شما ایده آل خواهد بود!

چه به آسانسور دنده ای نیاز داشته باشید یا یک آسانسور بدون دنده.

در این مقاله سعی می کنیم بفهمیم کدام یک برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

مقایسه آسانسورهای دنده ای و آسانسورهای کششی بدون دنده

بهترین نوع آسانسور را انتخاب کنید که همیشه مقرون به صرفه باشد. بودجه نقش مهمی دارد. برای آسانسور، شما باید بهترین نوع بودجه را بر اساس نیاز خود بررسی و انتخاب کنید.

آسانسورهای دنده ای و بدون دنده هر دو مهم هستند، هر دو مزایا و معایبی دارند.

ویژگی های زیر را بررسی کنید و سعی کنید تجزیه و تحلیل کنید که کدام یک برای شما بهترین است. ما همیشه آماده ارائه بهترین راهنما و مزایا به مشتریان خود هستیم. اکنون بهترین گزینه را انتخاب کنید!

وضعیت چرخ

هر دو آسانسور دنده ای و بدون دنده آسانسورهای کششی هستند و دارای برخی ویژگی های مشترک هستند مانند موتور الکتریکی بالای چاه آسانسور و طناب های فولادی رولی که از روی یک چرخ می گذرند.

تفاوت اصلی در نحوه ایستادن چرخ است.

برای آسانسور کششی دنده ای، شما باید چرخ را در اتاق ماشین قرار دهید که در چاه آسانسور می ماند در حالی که برای آسانسور کششی بدون دنده، چرخ بالای کابین قرار می گیرد و با کابین حرکت می کند.

نیاز به اتاق کامپیوتر

تفاوت اصلی بین آسانسور دنده ای و آسانسور بدون دنده این است که اتاق ماشین است.

در مورد آسانسور دنده ای، چرخ و موتور الکتریکی باید در اتاق ماشینی قرار گیرند که بالای چاه آسانسور قرار دارد.

اما از آنجایی که چرخ مستقیماً به موتور و کابین متصل می شود، برای اتاق ماشین در آسانسور بدون دنده اهمیتی ندارد.

این دلیل اصلی است، آسانسور بدون دنده به عنوان آسانسور بدون اتاق ماشین نیز شناخته می شود.

اتاق کامپیوتر عمدتا در بالای چاه آسانسور قرار می گیرد و در طراحی ساختمان  ها مورد توجه قرار می گیرد.

مصرف انرژی

موتورهای بدون دنده می توانند کوچکتر از موتورهای دنده ای باشند. بنابراین، اگر از موتورهای بدون دنده استفاده کنید، در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

هنگامی که موتور کوچکتر می شود، قسمت دیگر نیز کوچکتر می شود. مردم همیشه قبل از انتخاب آسانسور باید بدانند که چه نوع آسانسوری بهترین خواهد بود؟

این که آیا آنها به آسانسور کششی دنده ای در مقابل گیربکس نیاز دارند، باید بدانیم!

راحتی

آسانسور بدون دنده همیشه در هنگام جابجایی، شتاب گیری و … بسیار راحت است. آسانسورهای کششی بدون دنده قابلیت تسطیح با طبقات را دارند.

آسانسور کششی دنده ای کمی از راحتی برخوردار نیست.

البته آسایش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. می‌توانید ابتدا آن را تجربه کنید، حالت راحت را تحلیل کنید و سپس انتخاب کنید که آیا آسانسور دنده‌ای در مقابل گیربکس را برای خود انتخاب می‌کنید یا خیر.

ظرفیت

آسانسورهای کششی دنده ای می توانند با سرعت 152 متر در دقیقه و حداکثر ارتفاع نزدیک به 75 متر حرکت کنند، در حالی که آسانسورهای کششی بدون دنده می توانند تا 610 متر در دقیقه با حداکثر مسافت 600 متری حرکت کنند.

بنابراین اکنون می توانید تفاوت بین موتور دنده ای و بدون دنده را همیشه درک کنید.

بهره وری عملیاتی

هر دو دارای انواع مختلفی از کارایی عملیاتی هستند. شما باید انتخاب کنید که به چه نوع کارایی عملیاتی نیاز دارید!

بنابراین، امیدواریم اکنون برای همه سازندگان تفاوت بین آسانسور کششی دنده ای و بدون دنده روشن شده باشد، بهترین نوع آسانسور را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

نگهداری

خواه آسانسور بدون دنده باشد یا آسانسور دنده ای، بودجه تعمیر و نگهداری خاصی مورد نیاز است. اما اکثر سیستم‌های چرخ دنده برای اطمینان از ادامه کار، به تعمیر و نگهداری و بازرسی‌های مکرر نیاز دارند.

از طرف دیگر، یک سیستم بدون دنده فقط نیاز به بازرسی گاه به گاه طناب ها و قرقره ها دارد و نیازی به تعویض روغن نیست.

محفظه پمپ جریان ریخته گری گرانشی آلومینیومی در تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ریخته گری آلومینیوم طیف گسترده ای در صنایع دارد.

قطعات متعددی را می توان به طور موثر با استفاده از ریخته گری آلومینیومی مانند روکش سوپاپ، محفظه انتقال، بلوک موتور، اسپیسر چرخ، پروانه ها و کلاچ فن، محفظه دینام و غیره ریخته گری کرد.

به طور کلی، شکل و ترکیب فلزی یک ریخته گری را می توان برای کاربرد سفارشی کرد. فرآیند ریخته‌ گری از توانایی فولاد مذاب برای جاری شدن به اشکال پیچیده استفاده می ‌کند  از جمله آنهایی که دارای حفره‌های داخلی و برآمدگی ‌های خارجی هستند.

در نتیجه، ریخته‌گری‌ها اغلب به ماشین‌ کاری کمتری نسبت به آهنگری نیاز دارند، زیرا به شکل مورد نظر در قالب ریخته‌گری نزدیک‌ تر هستند.

چرخ دنده های کوچکتر، کمتر از 36000 پوند، به صورت یک تکه ریخته می شوند و نیازی به جوش یا مونتاژ اجزا را از بین می برند.

بقیه به نصف یا ربع ریخته می شوند و به هم پیچ می شوند.

مهندسان می توانند آلیاژهای مختلف (مانند منگنز، کروم، مولیبدن و نیکل) را برای ارائه خواص مکانیکی که الزامات کاربرد را برآورده می کند، مشخص کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
5 اشتباه رایج در انتخاب کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی

بنابراین، چرخ دنده های ریخته گری برای کاربرد در صنعت ساخت و ساز (دنده های حلقوی چرخشی، چرخ دنده های راهپیمایی، چرخ دنده های کاهنده و چرخ دنده های بالابر و درام) از موادی تولید می شوند که خواص متالورژیکی و مکانیکی متفاوتی دارند.

در صنعت معدن، چرخ دنده های ریخته گری طرح های خاصی را در خود جای می دهند و در آلیاژهای فولادی با استحکام بالا در دسترس هستند.

چرخ دنده های ریخته گری باید به مقدار کافی تولید شوند، به ویژه در اندازه هایی از قطر 2 تا 5 فوت، تا هزینه تجهیزات الگو کاهش یابد. با این حال، برای نمونه های “یک بار مصرف” یا نمونه اولیه، می توان از الگوهای ارزان قیمت فوم استایروفوم استفاده کرد.

محدود به ظرفیت ریخته گری و تجربه، چرخ دنده های ریخته گری می تواند تا قطر 40 فوت و وزن تا 100 تن باشد.

دنده‌های قدرتمند، معمولاً متشکل از چرخ ‌دنده‌های بزرگ و مارپیچ، ماشین‌ های ناهموار را در انواع کاربردهای سنگین به حرکت در می‌آورند. به عنوان مثال، در صنعت ساختمان، آنها معمولاً در خطوط کششی، جرثقیل های برق و بیل استفاده می شوند.

کاربردها در صنعت معدن شامل آسیاب های بزرگ به علاوه تجهیزات ثابت خرد کردن و پودر کردن است. و شرکت های فولادی از آنها برای راه اندازی کارخانه های نورد استفاده می کنند.

این چرخ دنده های بزرگ را می توان به سه روش ساخت. هر روش دارای مزایا و محدودیت‌ های خاصی است که یکی از روش‌های دیگر را در یک کاربرد خاص مناسب ‌تر می‌ کند.

به عنوان مثال، روش‌های ریخته‌ گری چرخ دنده‌هایی از قطر 2 فوت تا 40 فوت تولید می ‌کنند. اما تولید چرخ‌ دنده‌های ساخته شده و آهنگری معمولاً در اندازه‌های بیش از 18 فوت دشوار است، زیرا طراحی و محدودیت‌های ساخت. همچنین، هر روش بر شکل، اندازه و ترکیب فلز تأثیر متفاوتی می‌ گذارد.

اما، کدام یک از این روش‌های ساخت با معیارهای طراحی و الزامات کاربردی شما مناسب‌ تر است؟ درک اولیه از سه فرآیند به پاسخ به این سوال کمک می کند.

الزامات طراحی خاص باید در نظر گرفته شود، به ویژه زمانی که چرخ دنده ها در مراحل بعدی تولید به ماشینکاری دقیق نیاز دارند. به عنوان مثال، سازندگان چرخ دنده باید انقباض و انحراف را پیش بینی کنند تا به ابعاد بحرانی برسند. تلورانس ها به ویژه در مناطقی که نیاز به ماشینکاری نهایی دارند مهم هستند. یک قطعه بدون استرس (و بنابراین، بدون انحراف) به دستیابی به این ابعاد بحرانی کمک می کند.

اگرچه چرخ دنده ها را می توان به طور مؤثر با هر سه روش – آهنگری، ساخت و ریخته گری ساخت – برخی از عیوب معمولاً به دلیل طراحی ناکافی یا شیوه های تولید ضعیف هنوز رخ می دهد.

انواع عیوب آهنگری عبارتند از ترکیدگی داخلی، ساختار دانه ضعیف، دور تاخوردگی روی فلز و ترک خوردگی.

عیوب ساخت عبارتند از جوشکاری نامناسب، عدم نفوذ جوش، ترک های تنشی و انحراف. و قطعات ریخته گری عیوبی مانند انقباض، عناصر غیرفلزی محبوس شده، انحراف، عدم سختی روی سطوح ماشینکاری شده و سایر عیوب انجماد را نشان می دهند.

در برخی موارد، قطعات را می توان تعمیر کرد. در برخی دیگر، بسته به مشخصات، باید از بین بروند. برای اطلاعات در مورد تأثیر احتمالی نقص در برنامه خود با سازنده مشورت کنید

پشتیبانی از تولید

چگونه می توانید از غافلگیری جلوگیری کنید و از تحویل به موقع وسایل خود اطمینان حاصل کنید؟ بر اساس تجربه، تکنولوژی پیشرفته و شهرت خدمات، سازنده ای را انتخاب کنید.

برخی از تولید کنندگان می توانند چرخ دنده ها را در اندازه های مختلف تولید کنند. و دارای قابلیت‌هایی از طراحی به کمک کامپیوتر گرفته تا جوشکاری، ماشینکاری و آزمایش هستند. شرکت‌هایی که امکانات هر سه روش تولید – آهنگری، ساخت و ریخته‌گری – را دارند، می‌توانند در مورد مزایا و معایب هر روش در رابطه با کاربرد شما مشاوره دهند.

با ارائه مشخصات دقیق و توضیح کاربرد، می توانید به سازنده کمک کنید تا دنده ای را تولید کند که به موقع تحویل داده شود و مطابق انتظار عمل کند.

چگونه تامین کننده قطعات تعمیر تجهیزات بالابر را برای مرکز خدمات انتخاب کنید؟

انتخاب تامین کننده قطعات تعمیر تجهیزات مناسب ممکن است یکی از مهمترین تصمیماتی باشد که یک مدیر فروشگاه خودرو باید بگیرد و انتخاب شرکت مناسب بسیار مهم است.

تامین کننده مناسب به این معنی است که تجهیزات فروشگاه شما می تواند به درستی نگهداری شود و قطعاتی که برای ادامه کار نیاز دارید به موقع تحویل داده شوند. همچنین به این معنی است که شما قیمت مناسبی را برای رفع نیازهای خود دریافت می کنید و کیفیت مطابق با استانداردهای معمول صنعت است.

از سوی دیگر، اشتباه در هنگام انتخاب تامین کننده می تواند بر عملکرد روان تجهیزات در فروشگاه شما و به موقع بودن خدمات به مشتریان و شاید شهرت شرکت تأثیر منفی بگذارد.

استراتژیک فکر کنید

به عنوان مثال بدانید که برای هر مدل و مدل بالابر خودرو به چه تعمیراتی نیاز دارید و زمان خود را صرف کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز نادیده گرفته نمی شود و تامین کننده برای کسب و کار شما مناسب است.

تامین کننده بالقوه باید بتواند از انتظارات شما فراتر رود. تصور کنید که کسب و کار شما ناگهان با کمتر از ظرفیت کامل کار می کند زیرا یکی از بالابرهای خودروی شما به درستی کار نمی کند. آیا تامین کنندگان فعلی شما آماده پاسخگویی به نیازهای تعمیر فوری شما هستند؟

نه تنها به آنچه در حال حاضر نیاز دارید، بلکه در دراز مدت نیز فکر کنید. آیا هدف شما ارائه مداوم تعمیرات به موقع به مشتریان است؟ اگر چنین است، باید مطمئن شوید که تامین کننده شما آماده است و می تواند نیازهای شما را در زمان مناسب برآورده کند.

آیا واقعاً برای تهیه محصولات و سایر تأمین‌ کنندگان قطعات وقت دارید یا ترجیح می‌ دهید به یکی از آنها بسنده کنید و از منابع خود برای تمرکز بر فعالیت‌های اصلی فروشگاه خودرو خود استفاده کنید؟

به چند تامین کنندگان نیاز دارید؟

یکی اگر واقعا خوب باشند. اما بهتر است به یک تامین کننده اعتماد نکنید مگر اینکه واقعاً به آنها اطمینان داشته باشید. اگر به طور ناگهانی در یک قطعه تعمیر محبوب موجود نباشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ یک تصمیم خوب ممکن است به این معنی باشد که شما تامین کننده ای را انتخاب کرده اید که بدون در نظر گرفتن وضعیت موجودی، می تواند قطعات تعمیری مورد نیاز تجهیزات شما را به سرعت پیدا کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تاریخچه ریخته گری دنده برنجی

مهم نیست که کدام شرکت را برای همکاری انتخاب می کنید، مطمئن شوید که هر شرکتی استانداردهای اطمینان، قابل اعتماد، کارایی و هزینه کم شما را رعایت می کند. کسب و کار شما باید بالاترین اولویت آنها باشد.

یک تامین‌ کننده قطعات تعمیر تجهیزات، خود را بخشی از شرکت و تیم شما می ‌داند.

چرخ دنده حلزونی که درایو ورم نیز نامیده می شود، یک پیکربندی چرخ دنده ای است که در آن یک پیچ یا ورم با دندانه های یک چرخ دنده مش می شود. پ

چرخ دنده های حلزونی معمولاً زمانی استفاده می شوند که به کاهش قابل توجه سرعت نیاز باشد. پیکربندی چرخ دنده حلزونی سرعت چرخش را قادر می سازد تا تنظیم شود، که در نهایت با تعداد شروع و دندانه روی چرخ دنده حلزونی تعیین می شود.

کاربردهای چرخ دنده حلزونی

چرخ دنده های حلزونی در بسیاری از کاربردها استفاده می شود که در آن به سرعت کم و تقویت نسبتاً زیاد قدرت نیاز است. آنها در دستگاه های خانگی ساده و روزمره و همچنین ماشین آلات سنگین ظاهر می شوند. چرخ دنده های حلزونی مزایای زیادی نسبت به سایر روش های انتقال دارند – به خصوص برای کاربردهایی که نیاز به کاهش سرعت دارند.

در اینجا فقط چند نمونه آورده شده است که نشان می دهد امروزه چگونه از چرخ دنده های حلزونی استفاده می شود:

آسانسورها – چرخ دنده های حلزونی برای کاربردهایی که نیاز به ترمز یا توقف سریع دارند، مانند آسانسور، استاندارد هستند. چرخ دنده های حلزونی علاوه بر اندازه جمع و جور خود، در این کاربردها استفاده می شوند، زیرا در اندازه و نسبت مناسب، می توانند بار را متوقف و نگه دارند و به سمت عقب حرکت نکنند. این ویژگی ها به اطمینان از عدم سقوط آزاد بار کمک می کند و به تنظیم سرعت آسانسور کمک می کند.

یکی از رایج ترین کاربردهای چرخ دنده ورمی، مکانیسم کوک موجود در سازهای زهی مانند گیتار، بانجو و ویولن است. چرخ دنده حلزونی که اغلب به عنوان سر ماشین نامیده می شود و معمولاً روی سر دستگاه قرار می گیرد، به کاربر این امکان را می دهد که سیم ها را تنظیم کند و هنگامی که به سفتی مورد نظر رسید، دنده را در جای خود قفل کند. چرخ دنده های حلزونی که برای  کوک سازها استفاده می شود منحصر به فرد هستند زیرا می توان از آنها برای سفت کردن یا شل کردن سیم ها استفاده کرد، در حالی که اکثر انواع چرخ دنده های دیگر فقط در یک جهت حرکت می کنند.

نوار نقاله – نوار نقاله به طور گسترده در کاربردهای صنعتی برای انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. گیربکس های حلزونی روشی مقرون به صرفه برای افزایش گشتاور مورد نیاز و کاهش سرعت مورد نیاز موتورهای الکتریکی برای جابجایی کارآمد محصولات هستند.

دروازه‌های امنیتی خودکار – گیت‌های امنیتی خودکار در صورت بسته قفل می‌ شوند و به صورت معکوس کار نمی ‌کنند. گیت های امنیتی معمولا از دو درایو کرم مجزا برای باز و بسته کردن یک گیت استفاده می کنند. توانایی درایو کرم برای قفل شدن در جای خود تضمین می کند که دروازه در موقعیت خود باقی می ماند و نمی توان آن را مجبور کرد یا شکست.

چرا از کاهنده سرعت چرخ دنده کرم استفاده کنیم؟

چرخ دنده‌های حلزونی معمولاً برای کاهش سرعت استفاده می ‌شوند، زیرا برای دستیابی به یک اثر به چندین مجموعه دنده معمولی نیاز است. به جای نصب مجموعه دنده های بیشتر، چرخ دنده های حلزونی نسبت کاهش بیشتری دارند که باعث کارآمدتر شدن آنها می شود. این نسبت بسته به تعداد دندانه های چرخ دنده حلزونی و تعداد نخ های موجود در پینیون افزایش می یابد. چرخ دنده های حلزونی نیز مقرون به صرفه تر از چرخ دنده های معمولی هستند زیرا قطعات کمتری دارند و خطر خرابی مکانیکی کمتری دارند.

بیاموزید که چگونه شرکت گیربکس برتر می تواند به کاهش سرعت چرخ دنده های کار شما کمک کند.

چرخ دنده‌های حلزونی یکی از رایج ‌ترین و مقرون به صرفه ‌ترین روش‌های موجود برای کاهش سرعت چرخش هستند و در بسیاری از مکانیسم‌ها، اعم از ساده و پیچیده، یکپارچه هستند. آنها برای بسیاری از کاربردها از کیت های دنده معمولی کاربردی تر هستند زیرا به فضای کمتری نیاز دارند و بی سر و صدا کار می کنند. آنها همچنین از نظر مکانیکی پایدارتر هستند و خواص ضد معکوس مورد نیاز برای برخی از کاربردها دارند.

درایوهای دنده ای با کیفیت بالا برای سیستم های انتقال نیرو تولید شده اند. ما به مشتریان خود درایوهای دنده زیادی را ارائه می دهیم که برای کاربردهای مختلف طراحی شده اند و همچنین می توانیم طرح های سفارشی را مطابق با مشخصات شما ایجاد کنیم.

تجهیزات ایمنی آسانسور بخشی از آسانسور است که وسیله حفاظت ایمنی برای محافظت از حرکت ایمن آسانسور است.

تجهیزات ایمنی آسانسور توسط تنظیم کننده افزایش سرعت آسانسور کار می کند، عملکرد این است که کابین آسانسور را متوقف می کند و کابین آسانسور را در ریل راهنمای آسانسور در مواقع اضطراری هنگامی که سرعت حرکت کابین آسانسور از سرعت تعیین شده توسط تنظیم کننده سرعت بالا یا تعلیق آسانسور بیشتر می شود، نگه می دارد.

طناب در وضعیت شکسته یا شل است. تجهیزات ایمنی آسانسور حفاظت موثری را برای آسانسور در حال اجرا در ایمن فراهم می کند. معمولاً روی کابین آسانسور یا قاب وزنه تعادل نصب می شود.

انواع تجهیزات ایمنی آسانسور

مطابق با ساختار متفاوت اجزای ترمز آن، دنده ایمنی آسانسور را می توان به بلوک گره ای شکل، چرخ دنده غیرعادی و غلتکی تقسیم کرد. با توجه به فاصله توقف، می توان آن را به دنده ایمنی فوری و دنده ایمنی پیشرو تقسیم کرد.

1) وضعیت نصب ریل راهنما را در صورت وجود مقداری انحراف موقعیت در پله ریل یا گیج ریل بررسی کنید که باید قبل از کار تنظیم شود.

2) بازه زمانی تجهیزات ایمنی را بررسی کنید که آیا در محدوده الزامات استاندارد مطابقت دارد یا خیر، فاصله بین 2 بلوک نباید کمتر از 2 3 میلی متر باشد.

3)  تجهیزات ایمنی باید با قسمت های مرکزی راهنمای غلتکی تراز باشد، فاصله بین صفحه بالایی دو شکاف و بالای ریل راهنما نباید کمتر از 5 میلی متر باشد.

4) غلتک راهنما باید عمود بر سطح ریل راهنما باشد و غلتک میانی باید با سطح بالایی ریل راهنما هم تراز باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ریخته گری دنده برنجی چگونه است؟

5) حداکثر فشار راهنمای غلتکی نباید از 25 کیلوگرم تجاوز کند و فشار روی هر غلتک نباید از 12.5 کیلوگرم تجاوز کند، اگر فشار قابل تنظیم نبود، باید تعادل ایستا و تعادل دینامیکی را برای خودرو انجام دهید.

6) روغن باقیمانده باید پس از نصب کامل راهنمای غلتکی در صورت وجود تمیز شود، مطمئن شوید که هیچ روغنی روی سطح ریل راهنما وجود ندارد.

اندازه بازار جهانی آسانسور و پله برقی در سال 2021 حدود 79.9 میلیارد دلار تخمین زده می شود. انتظار می رود این رقم عظیم با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 6.4 درصد تا سال 2028 افزایش یابد. با چنین اندازه بازار فعلی و نرخ های رشد بازار امیدوار کننده ای ، می تواند ایده خوبی برای ورود مشاغل به این صنعت باشد. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این بازار، خرید دنده آسانسور و فروش مجدد آن به شرکت‌های خدمات نصب و تعمیر، مراکز خرید است. همچنین می توانید مستقیماً از آنها به عنوان بخشی از تجارت خود استفاده کنید.

هنگام خرید یا فروش دنده آسانسور، درک انواع مختلف آسانسورها مهم است. اجزای آسانسور هیدرولیک با اجزای آسانسور کششی متفاوت است. اجزای آسانسور هیدرولیک شامل مخزن، موتور پمپ، شیر و محرک می باشد. در همین حال، یک آسانسور کششی استاندارد دارای موتور، چرخ درایو، ترمز و صفحه تخت دستگاه خواهد بود.

درک نوع دنده آسانسوری که مشتریان شما استفاده می کنند یا به دنبال آن هستند می تواند به شما کمک کند تا دنده آسانسور را به آنها توصیه کنید. گاهی اوقات، حتی اگر تمام قطعات درب آسانسور و سایر دنده های آسانسور کاملاً سالم باشند، ممکن است برای مشتریان شما خوب باشد که در مواقع اضطراری قطعات یدکی آسانسور داشته باشند.

نصب آسانسور یک تجارت درست و حسابی است، اما با گران شدن فضای اداری و انرژی، تغییرات در حال انجام است. بیشتر ساختمان هایی که بلندتر از چهار طبقه هستند از آسانسورهای کششی استفاده می کنند. موتوری که در بالای شفت قرار دارد، نواری را می‌چرخاند – اساساً یک قرقره – که کابل‌های متصل به کابین و وزنه تعادل را بالا و پایین می‌آورد. چرخ دنده ها موتور و شیار را در سیستم های کندتر متصل می کنند. آسانسورهای سریعتر بدون دنده هستند. نوار به طور مستقیم جفت می شود.

در هر صورت، ماشین آلات معمولاً کل اتاق را در بالا یا کنار بالای شفت پر می کنند و فضای اصلی را اشغال می کنند. اما نوآوری‌ها به سازندگان این امکان را می‌دهند که تجهیزات را در سر خود شفت یا دیوار جانبی فشار دهند. جف بلین، مدیر ارشد پروژه در شیندلر آسانسور در شهر نیویورک می‌ گوید: «ما به ‌طور پیوسته به سمت طراحی‌های بدون دنده و بدون اتاق ماشین روی می ‌آوریم. برخی از شرکت ها از موتورهای گیربکس با آهنربای دائمی استفاده می کنند که کوچکتر از طرح های سنتی هستند اما به همان اندازه قدرتمند شده اند. از کابل های فولادی پیچ خورده به تسمه های فولادی مسطح تبدیل شده است و اجازه می دهد تا چرخ و موتور کوچک شوند.

در عین حال، تولیدکنندگان از جاذبه برای صرفه جویی در انرژی استفاده می کنند. وزنه تعادلی که تقریباً به وزن یک کابین با 40 تا 45 درصد بار کامل انتخاب می شود، خروجی موتور مورد نیاز را کاهش می دهد. اما زمانی که یک آسانسور خالی باید بالا برود، سقوط وزنه وزنه سنگین‌ تر انرژی زیادی را فراهم می‌کند. مقاومت های عظیم انرژی اضافی را به صورت گرما از بین می برند. هنگامی که یک کابین کامل (سنگین تر از وزنه تعادل) در حال پایین آمدن است، به همین مقاومت نیاز است. با این حال، درایوهای احیا کننده جدید، انرژی تلف شده را به برق تبدیل می کنند.

معاون مهندسی و توسعه سیستم های آسانسور در Otis می گوید: ما آن انرژی را برای استفاده مجدد به شبکه برق ساختمان برمی گردانیم

دنده ایمنی آنی یا پیشرونده همراه با governor سرعت بیش از حد در ایمنی آسانسور و افراد داخل آن نقش اساسی دارد.

این یک وسیله ایمنی است که مستقیماً با governor سرعت بیش از حد مرتبط است.

به عبارت دیگر دنده ایمنی وسیله ای است که امکان ترمز آسانسور را در صورت دخالت governor فراهم می کند که در صورت وجود ناهنجاری در حین حرکت آسانسور فعال می شود.

دنده ایمنی چگونه کار می کند؟

همه چیز با فرماندار سرعت بیش از حد شروع می شود.

هنگامی که از سرعت مداخله تجاوز می شود، یعنی زمانی که یک شتاب غیرعادی در نیروگاه تشخیص داده می شود، governor مداخله می کند و سیگنالی به اتصال چرخ دنده ایمنی می دهد که با سفت کردن راهنما و مسدود کردن نیروگاه فعال می شود.

به طور معمول تجهیزات ایمنی نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند، با این حال توصیه می شود دستگاه را دو بار در سال بررسی کنید. نگهدارنده باید به فرسودگی دستگاه توجه کند بدون اینکه به هیچ وجه عملکرد آن را مختل کند.

PFB چه نوع تجهیزات ایمنی را عرضه می کند؟

PFB طیف گسترده ای از چرخ دنده های ایمنی را برای راهنماها و ظرفیت های مختلف تولید می کند که خود را به انواع مختلف تاسیسات وام می دهد.

چرخ دنده های ایمنی SP 50 – SP 50/B – SP 60 با غلتک دوبل: مناسب برای هر نوع نصب با راهنماهای 6 تا 16 و حداکثر ظرفیت 3924 کیلوگرم.

چرخ دنده های ایمنی BP1 – BP2 – BP3 تک غلتکی: ایده آل برای هوم لیفت، آسانسورهای هیدرولیک و طناب دار با راهنماهای 5 تا 9، 10 و 16 میلی متر با حداکثر ظرفیت بار 4059 کیلوگرم.

ظرفیت بالای تک غلتکی BP100: ایده آل برای تاسیسات با ظرفیت بسیار بالا مانند سکوها و بالابرهای کالا، با راهنماهای 16 تا 19 میلی متر و حداکثر ظرفیت بار 11296 کیلوگرم.

تفاوت بین دنده ایمنی آنی و پیشرو چیست؟

تفاوت بین دو نوع چرخ دنده ایمنی در نوع نگه داشتن آن است.

آنی فورا سیستم را قفل می کند، در حالی که پیشرونده عملکرد ترمز کندتری دارد.

سیستم گرفتن لحظه ای را می توان بر روی سیستم هایی با سرعت اسمی تا 0.63 متر بر ثانیه نصب کرد، در حالی که سیستم پیشرونده روی سیستم هایی با سرعت نامی تا 2.50 متر بر ثانیه قابل نصب است.

در آپدیت این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص دنده آسانسور در اختیارتان قرار دهیم.

برای خرید دنده آسانسور با کارشناسان ما با شماره 09123766939 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =

خانه درباره ماتماس
09123766939