ریخته گری دنده های فسفر برنزی

ریخته گری دنده های فسفر برنزی

آیا با ریخته گری دنده های فسفر برنزی اشنایی دارید؟ چه فرایندی موجب می شود تا این نوع ریخته گری انجام گیرد؟

در مطالب قبلی شما را با خرید دنده های فسفر برنزی در سال 1401 آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص ریخته گری دنده های فسفر برنزی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

یک فرآیند ریخته گری شامل ریختن یک مایع در قالب برای استحکام و تولید شکل مورد نظر دنده است. قسمت جامد شده سپس از قالب خارج می شود و بنابراین برای پردازش بیشتر ارسال می شود. این فرایند گاهی اوقات به عنوان ریخته گری دنده فولادی گفته می شود.

فرآیند ریخته گری به طراحان این امکان را می داد تا با دقت و اصالت عالی شکل های پیچیده ای را ایجاد کنند. بسیاری از قوانین شیمی فیزیکی در طی فرآیند ریخته گری در حال اجرا هستند و طراح باید طبق این قوانین طراحی کند تا نتایج مطلوب را بدست آورد.

فلزات ریخته گری از متالورژی مدرن طیف گسترده ای از خواص فیزیکی و مکانیکی را نشان می دهند و طیف گسترده ای از نیازهای فیزیکی و مکانیکی را قادر می سازد. علاوه بر این ، همچنین این مؤلفه ها را قادر می سازد تا نگرانی های تحمیل شده توسط عوامل اقتصادی و طراحی را برآورده کنند.

با توجه به میزان تطبیق پذیری بالاتر ، چدن بیشترین ماده برای تولید دنده است زیرا از نظر اقتصادی نیز به صرفه است.

وقتی صحبت از فرآیند ریخته گری می شود، روش قالب سازی کف معمولاً کافی و مناسب است با استفاده از قالب کف با ماسه کوارتز برای چرخ دنده های فولادی از جمله چرخ دنده و پین ها این چرخ دنده ها به ماشینکاری زیادی احتیاج دارند. به همین دلیل فرآیندهای ریخته گری بالاتر لازم نیست. همچنین ، برای ریخته گری بزرگ و متوسط ​​فولادی تقریباً غیرممکن است که از هر چیزی به جز شن کوارتز برای کفپوش استفاده کنند.

ریخته گری دنده های فسفر برنزیروند ریخته گری دنده های فسفر برنزی چگونه انجام می شود؟

ساخت ریخته گری:

فرآیند ریخته گری شامل چندین مرحله است. حتی اگر به نظر می رسد آسان است ، بیشتر شبیه به اداره یک ارگانیسم زنده است. در ابتدا ، الگوی طراحی برای تولید دنده مشخص می شود. یک قالب نسوز برای ایجاد شکل مورد نظر دنده آماده شده است و فلز در دمای بالا ذوب می شود و درون قالب ریخته می شود. سپس فلز مذاب مجاز به خنک شدن است و شروع به تحکیم می کند. فرآیند ریخته گری با دقت بیشتری انجام می شود تا نتایج و شکل دلخواه دنده را بدست آورد.

جامد کردن فلز:

جامد سازی از خارج شروع می شود و به تدریج در یک کره به سمت داخل پیشرفت می شود زیرا گرما از سطح از طریق قالب از سطح خارج می شود. در طی فرآیند جامد ، فلز مایع نیز در حجم کاهش می یابد. بنابراین ما باید از فلز تغذیه کنیم تا از تشکیل هر حفره ای در مرکز جلوگیری شود. این انقباض همچنین به عنوان انقباض جامد شناخته می شود.

انقباض جامد برای هر ماده متفاوت است. همانطور که ریخته گری جامد می شود ، 1 تا 2 درصد از حجم خود را از دست می دهد. به طور کلی ، در چدن ، نیازهای فلز خوراک مطابق با کربن فلز تغییر می کند ، که به نوبه خود ممکن است با استحکام کششی آن تعیین شود.

در چدن، محتوای کربن گرافیکی بالا حداقل انقباض جامد سازی را ایجاد می کند زیرا گرافیت یک ماده چگالی کمتری است. در نتیجه ، چدن که نشان می دهد کوچک شدن کوچک نشان می دهد گرافیت کمتری در ساختار نشان می دهد. در مقایسه با آهنین سفید مبتنی بر گرافیت، آهنین مبتنی بر کاربید 6 ٪ انقباض را نشان می دهد.

جامد سازی به طور کلی و انقباض جامد به طور خاص، بدون توجه به نحوه استحکام آنها منجر به انقباض اندازه نهایی نسبتاً قابل پیش بینی در دمای اتاق خواهد شد. الگوهای قالب باید برای این امر طراحی شود. با این حال، برخی از مناطق این مؤلفه ممکن است از سایرین سخت تر باشد و باعث می شود انقباضات به طور مساوی توزیع نشوند. هندسه مؤلفه باید این مسئله را در غیر این صورت در نظر بگیرد، استرس های باقیمانده و پیچ و تاب ممکن است.

ریخته گری فلز در یک  کارخانه ریخته گری

ریخته گری فلز یک فرآیند 7000 ساله است که هم در ساخت و هم در هنرهای زیبا استفاده می شود. فلز مذاب به یک قالب منتقل می شود تا در حین ریخته گری فلز ، یک شیء ریخته گری فلزی مثبت ایجاد کند. فلز و قالب خنک می شوند و جسم فلزی برداشته و تمام می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تاریخچه ریخته گری دنده برنجی

می توانید یک قالب ماسه ای یا قالب پوسته سرامیکی را در یک ریخته گری ایجاد کنید. رویکردهای مختلف زیادی برای ریخته گری وجود دارد. در مورد روشهای مختلف ریخته گری فلز در این راهنمای ریخته گری فلزی بیشتر بدانید.

یک کارگر ریخته گری چه کاری انجام می دهد؟

کارگران ریخته گری در یک مرکز ریخته گری برای ذوب فلزات و ایجاد ریخته گری از قالب کار می کنند. آنها قالب ها را ایجاد می کنند ، در فرآیند ریخته گری شرکت می کنند ، دمای صحیح را کنترل می کنند و تجهیزات مورد استفاده در ریخته گری را حفظ می کنند.

کار در یک ریخته گری نیاز به قدرت بدنی دارد. ممکن است کارگران برای بلند کردن اشیاء سنگین و پیاده روی یا ایستادن برای مدت طولانی لازم باشند. هماهنگی جسمی در این موقعیت برای اطمینان از ایمنی کارگر و همکارانشان بسیار مهم است.

جدا کردن  قالب گیری جامد ، کارگر را ملزم به داشتن مهارت دستی و دانش ابزارهای قدرت می کند. کارگران ریخته گری همچنین ممکن است نیاز به کار با لیفتراک داشته باشند ، که به یک گواهینامه ساده نیاز دارد.

در ایالات متحده ، این موقعیت به طور متوسط ​​15 دلار در ساعت پرداخت می کند. این کار با چند خطرات سلامتی مانند قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض دود ، گرد و غبار و گازها همراه است. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند منجر به بیماری های تنفسی ، افزایش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها شود. کار در یک فضای تهویه مناسب و پوشیدن دستگاه تنفس برای فیلتر کردن ذرات ریز بسیار مهم است.

بررسی ریخته گری فلزات

اگر به دنبال این هستید که در یک کارخانه ریخته گری شروع به کار کنید اما در این روند جدید هستید ، یک کلاس مقدماتی را امتحان کنید. طیف گسترده ای از دوره های مقدماتی و پیشرفته ریخته گری ارائه می شود. مبتدیان می توانند شیمی و مراحل اساسی را برای ساخت یک قطعه فلزی قالب گیری بیاموزند ، در حالی که دوره های پیشرفته پیچیدگی های ریخته گری و اتمام فلز را کشف می کنند. یک اتاق موم کاملاً مجهز را ارائه داده می شود که می توانید الگوهای خود را برای ریخته گری فلز شکل داده و جزئیات آن را شرح دهید. می توانید در کلاسهای ریخته گری آلومینیوم ، برنز و حتی آهن بریزید. اگر می خواهید یک قدم جلوتر بردارید ، انجمن ریخته گری آمریکایی کلاس های پیشرفته و فرصت های آموزشی اضافی را ارائه می دهد.

سؤالات متداول در مورد ریخته گری

خطرات اصلی در ریخته گری چیست؟

هنگام کار در یک ریخته گری ، شایع ترین خطر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دود ، گرد و غبار و گازها است. طبق اعلام مرکز کنترل بیماری ، قرار گرفتن در معرض مزمن برخی از این خطرات می تواند منجر به بیماری های تنفسی برگشت ناپذیر ، افزایش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها شود. کار در یک فضای تهویه مناسب و پوشیدن دستگاه تنفس برای فیلتر کردن ذرات ریز بسیار مهم است.

آیا کار ریخته گری خطرناک است؟

همیشه در هنگام کار در یک ریخته گری ، ایمنی را در اولویت قرار دهید. محافظت از چشم ، کفش های انگشت بسته ، دستکش های محکم و لباس مخصوص هنگام کار با فلزات مذاب مورد نیاز است.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض در برابر گرد و غبار ، گازها و دودها نیز یک نگرانی است ، بنابراین در یک فضای تهویه مناسب کار کنید و در صورت لزوم دستگاه تنفس را بپوشید.

کارگران ریخته گری چقدر درامد دارند؟

به طور متوسط ​​، کارگران ریخته گری در ایالات متحده حدود 15 دلار در ساعت می پردازند.

در ریخته گری چه می سازند؟

ریخته گری امکانات فوق العاده ای هستند که باعث ایجاد اشیاء فلزی ریخته گری می شوند. این اشیاء می توانند از قطعات مورد استفاده در صنایع مختلف تا اشیاء کاربردی یا زینتی متفاوت باشند. یک ریخته گری ممکن است هر چیزی را از یک مجسمه تزئینی گرفته تا قطعات لوله کشی گرفته تا اجزای ماشین بازی کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خرید دنده آسانسور در سال 1401

اپراتور ریخته گری چیست؟

اپراتورهای ریخته گری ریخته گری های فلزی و قطعات موجود در ریخته گری را ایجاد می کنند. آنها اشیاء فلزی را درون قالب ریخته و محصول را با سمباده و استفاده از پتینه به پایان می رسانند. اپراتورهای ریخته گری کار بسیار فیزیکی دارند و اغلب برای بلند کردن اشیاء سنگین مورد نیاز خواهند بود. آنها دانش عمیق در مورد کلیه تجهیزات ، ماشین ها ، ابزارها و دستگاه هایی که در یک ریخته گری کار می کنند ، دارند.

در طول تاریخ ، از ریخته گری فلزی برای تهیه ابزار ، سلاح و اشیاء استفاده شده است. ریخته گری روشی ارزان برای ایجاد اشکال و طرح های پیچیده و ایجاد چند برابر از همان شی است. فرآیند ریخته گری فلزی ، به ویژه در توسعه صنایع فناوری و حمل و نقل ، کاربردهای گسترده ای دارد. ریخته گری ها می توانند از چند گرم مانند یک حلقه ریخته گری تا هزاران پوند مانند موتور دیزل متغیر باشند. شکل های بازیگران از لحاظ پیچیدگی از چیزی بسیار ساده تا فوق العاده پیچیده متفاوت است.

در حالی که حمل و نقل و تجهیزات سنگین اکثر بازیگران تولید شده در سراسر جهان را تشکیل می دهند ، ریخته گری فلزی فرایندی فوق العاده همه کاره است. احتمالاً اجزای ریخته گری شده فلزی را در اشیاء زیر پیدا خواهید کرد:

 • لوازم خانگی
 • ابزار های ساخت و ساز
 • تجهیزات الکتریکی
 • تجهیزات کشاورزی
 • و….

انواع مختلف ریخته گری فلزی

ریخته گری فلزی در دو دسته اصلی قرار می گیرد: فرآیند ریخته گری با قالب های دست دوم و همچنین این فرایند با قالب های یکبار مصرف. در هر دو فرآیند ، کاستور مواد فلزی در یک قالب ذوب می شود ، آن را درون قالب می ریزد، سپس پس از خنک شدن و جامد شدن فلز ، ماده قالب یا ریخته گری را جدا می کنند.

ریخته گری با قالب های یکبار مصرف

ریخته گری با قالب های یکبار مصرف روشی است که از قالب های موقت استفاده می کند. این قالب ها به طور معمول از سمباده پیوند شده با رزین ، پوسته سرامیکی ، سرمایه گذاری گچ یا کف ساخته می شوند. ساخت قالب های یکبار مصرف خود یک فرآیند ارزان و نسبتاً سریع است. این بهترین کار برای تولید حجم کوچک است.

ریخته گری قالب های دست دوم

قالب های دست دوم قالب های قابل استفاده مجدد و دائمی برای ریخته گری فلزی هستند. آنها برای مقاومت در برابر دمای گرم فلز مذاب نسبت به سایرین ، قوی تر و بهتر هستند. قالب های دائمی اغلب به دلیل مقاومت زیاد ، تخلخل کم و مقاومت در برابر گرما از فلزات مانند فولاد یا چدن ساخته می شوند. قالب های غیر قابل خرج برای ایجاد چند برابر از همان شیء فلزی ریخته گری ایده آل هستند.

فرآیند اصلی ریخته گری فلز

فرآیند اصلی ریخته گری فلز شامل ایجاد یک الگوی و قالب است ، سپس فلز مذاب را درون قالب ریخته است. سپس ریخته گری فلزی جامد را استخراج کرده و قطعه خود را تمام می کنید. این فرآیند برای انواع مختلف ریخته گری فلزی به همراه اشکال ، اندازه ها و موارد دیگر قابل تنظیم است.

 • مرحله 1: الگو را ایجاد کنید

قبل از اینکه قالب خود را درست کنید، باید الگویی برای تعیین شکل قالب ایجاد کنید. این الگوی می تواند یک مدل 3 بعدی از بازیگران نهایی شما باشد. ممکن است در موم ، ماسه ، پلاستیک یا حتی چوب شکل بگیرد. برخی از کاستورها از قالب های ساخته شده از گچ یا سیلیکون استفاده می کنند، که موادی هستند که نمی توانند در برابر بازیگران فلزی مذاب مقاومت کنند، اما به کاستور اجازه می دهد تا توده های موم ایجاد کنند تا در ریخته گری دنده های فسفر برنزی قالب قابل استفاده استفاده کنند. هنگامی که الگوی خود را شکل می دهید ، حتماً هنگام خنک شدن فلز ، هرگونه انقباض پیش بینی شده را در نظر بگیرید. الگوهای همچنین ممکن است با اسپری ها به هم ریخته شوند تا فلز مذاب به داخل قالب جاری شود.

 • مرحله 2: قالب را درست کنید

بعد از ایجاد الگو ، وقت آن است که قالب خود را بسازید. همانطور که در بالا اشاره کردیم ، شما ممکن است یک قالب چند بار مصرف را تهیه کنید، که به طور معمول از فلز ساخته می شود ، یا یک قالب واحد استفاده می شود که ممکن است از شن ، گچ یا پوسته سرامیکی تهیه شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خرید دنده های فسفر برنزی در سال 1401

هر یک از این روش ها برای ساخت قالب برای فلزات ریخته گری مختلف و سطوح مختلف پیچیدگی الگوی بهینه شده است. اگر با یک موم یا الگوی پلاستیکی کار می کنید ، می توانید الگوی داخل یک کوره را بسوزانید.

 • مرحله 3: آلیاژ فلزی را انتخاب کنید

تمام ریخته گری های فلزی از آلیاژهای فلزی یا غیر فلزی تولید می شوند. آلیاژها ترکیبی از عناصر هستند که بهترین ویژگی های مکانیکی را برای استفاده نهایی ریخته گری ارائه می دهند. آلیاژهای آهنی شامل فولاد ، آهن قابل انعطاف و آهن خاکستری هستند. آلیاژهای غیر آهنی که بیشتر در ریخته گری استفاده می شوند آلومینیوم ، برنز و مس هستند. اگر در استودیوی جواهرات با فلزات گرانبها کار می کنید ، ممکن است با نقره ، مس ، طلا و پلاتین کار کنید.

 • مرحله 4: آلیاژ را ذوب کنید

فرآیندهای ذوب بین آلیاژها متفاوت است زیرا هر آلیاژ دمای ذوب متفاوت خواهد داشت. در اصل ، ذوب شامل قرار دادن آلیاژ جامد در یک صلیب و گرم کردن آن بر روی شعله باز یا داخل کوره است.

 • مرحله 5: داخل قالب بریزید

فلز مذاب را درون حفره قالب بریزید. اگر این یک ریخته گری کوچک باشد ، می توانید به سادگی از قسمت قابل حمل که در آن فلز مستقیماً درون قالب گرم می شود ، بریزید.

ریخته گری دنده های فسفر برنزی بزرگتر ممکن است به یک تیم کوچک برای پشتیبانی از گرم کردن فلز در داخل کوره و انتقال فلز به یک مصلوب یا ملاقه بزرگتر قبل از ریخته شدن در قالب نیاز داشته باشد.

حتماً هنگام ریختن فلز مذاب ، کلیه راهنمایی های ایمنی توصیه شده را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که لباس محافظ ، از جمله لباسی با فیبر طبیعی ، شلوار آستین بلند ، دستکش عایق و عینک ایمنی را می پوشید. برای جلوگیری از هرگونه خطری از گاز های خطرناک ، در یک فضای تهویه مناسب کار کنید. اطمینان حاصل کنید که یک خاموش کننده آتش شیمیایی در این نزدیکی هست. اجازه دهید قبل از حرکت به مرحله بعدی ، قالب گیری سفت شود.

 • مرحله ششم: ریخته گری را از قالب جدا کنید.

هنگامی که فلز خنک و جامد شده است ، می توانید آن را از قالب خارج کنید. اگر به یک قالب استفاده می کنید ، می توانید قالب را از محصول ریخته گری شده جدا کنید. اگر از گچ استفاده کرده اید ، می خواهید پس از جامد شدن فلز ، گچ را در آب خاموش کنید. آب به از بین بردن قالب کمک می کند. برای قالب های قابل استفاده مجدد ، ممکن است برای استخراج ریخته گری خود از پین های اگزکتور استفاده کنید.

 • مرحله 7: اتمام

قطعات فلزی جامد خود را  صیقل دهید! این ممکن است شامل تمیز کردن شیء فلزی ریخته گری شما باشد ، مانند شستشوی مواد قالب اضافی در آب ، شکستن دروازه های ریخته گری با کلیپرها برای اشیاء کوچک یا حتی یک چرخ زاویه ای برای قطعات بزرگ  می باشد.

یادگیری ریخته گری فلزات

این که آیا می خواهید یک حلقه کوچک یا یک قطعه فلزی پیچیده برای موتور اتومبیل ریخته کنید، این امکانات در ریخته گری فلزات بی پایان است. نوع ریخته گری فلزی که برای دنبال کردن انتخاب می کنید به چشم انداز شما برای محصول نهایی بستگی دارد.

اگر علاقه مند به دنبال جواهرات هستید، می خواهید با فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و پلاتین کار کنید. اگر پروژه های صنعتی بیشتر علاقه شما را جلب کنند ، ریخته گری شما ممکن است از کاشی های آلومینیومی کوچکتر گرفته تا یک ماهی چدن باشد. هنگامی که اهداف خود را پایین می آورید ، می توانید گزینه هایی را برای آموزش خود کشف کنید. یک صنف محلی هنرهای فلزی ، جامعه ، منابع آموزشی و موارد دیگر را در اختیار اعضای خود قرار می دهد. ما همیشه به مبتدیان توصیه می کنیم که در کلاس شخصی شروع کنند تا الزامات ایمنی را پوشش دهند ، به یک استودیو دسترسی پیدا کنند و بازیگران فلزی را از یک حرفه ای یاد بگیرند.

برای ریخته گری دنده های فسفر برنزی با کارشناسان ما با شماره 09123766939 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

خانه درباره ماتماس
09123766939