5 اشتباه رایج در انتخاب کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی

کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی

در انتخاب کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی به چه فاکتور هایی باید توجه کنیم؟

چه نکاتی می تواند در ریخته گری دنده های فسفر برنزی مهم باشد؟

در مطالب قبلی شما را با ریخته گری دنده های فسفر برنزی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

این که آیا شما یک محصول جدید را به بازار عرضه می کنید، برای اولین بار در طراحی قدیمی بهبود می یابید یا برای اولین بار وارد دنیای تولید فلز می شوید، باید یک کارخانه ریخته گری مناسب برای این کار پیدا کنید.

انتخاب یک تأمین کننده ریخته گری فلزی می تواند یک کار دلهره آور باشد و همه برای اولین بار انتخاب صحیح را انجام نمی دهند.

انتخاب کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی

این پنج اشتباه شرکت ها هنگام انتخاب یک کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی می توانند منجر به رفع مشکلات گران قیمت، محصولات معیوب ، مشکلات لجستیکی و کابوس خدمات مشتری شوند. در ادامه بخوانید تا دریابید که هنگام انتخاب یک ریخته گری جدید چه کاری انجام ندهید.

1) اشتباه اول

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که شرکت ها هنگام انتخاب یک کارخانه جدید ریخته گری فلزی انجام می دهند این است که فکر کنید بزرگتر بودن آن مجموعه به معنای بهتر بودنش است. به نظر می رسد که ریخته گری های بزرگ با شناخت نام تجاری برای انتخاب شخصی که در تهیه منابع شروع می شود ، انتخاب شود ، اما تقریباً همیشه ارزش گرفتن کمی از وقت شما را دارد که کمی عمیق تر به موضوع نگاه کنید.

به خاطر داشته باشید که ریخته گری های بزرگتر به معنای امکانات متعدد ، ساختارهای پیچیده تر و مشتری های بسیار بیشتری هستند. برخی از ریخته گری های بزرگ کار را به طور کارآمد مدیریت می کنند و به نیازهای مشتری توجه می کنند ، اما برخی دیگر ممکن است شما را مانند شماره دیگر در فرم مالیاتی قرار دهند.

به خصوص اگر شما یک قسمت پیچیده را سفارش می دهید یا طراحی شما کاملاً نهایی نشده است ، اغلب بهتر است با یک شرکت کوچکتر کار کنید که بتواند زمان بیشتری را به شما نشان دهد و توجه فردی بیشتری داشته باشد.

2) اشتباه دوم

یک روش معمول در دنیای منابع ریخته گری ، انتخاب پایین ترین پیشنهاد دهنده قیمت است ، اما این عادت بد می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر اعتبار یک ریخته گری را تأیید نکنید یا قبل از امضای ضمانت کیفیت را درخواست کنید ، ممکن است با یک انبار پر از محصولات ارزان قیمت اما معیوب گیر بیفتید. فراتر از قیمت ، حتماً به موارد زیر نگاهی بیندازید:

شهرت: مشتریان فعلی در مورد تامین کننده ریخته گری چه می گویند؟

شفافیت: آیا ریخته گری مایل است در مورد نرخ شکایت آنها به شما بگوید؟ با این وجود ، آیا آنها این اطلاعات را منتشر می کنند ، و آیا این چیزی است که به آن افتخار کنید؟

خدمات مشتری: آیا کسی هنگام تماس با ریخته گری به تلفن پاسخ می دهد؟ آیا آنها سریعاً به سوالات و درخواست های شما پاسخ می دهند؟ اگر برقراری ارتباط با آنها قبل از تجارت شما دشوار است ، می توانید شرط بندی کنید که پس از ارسال چک برای آنها بسیار بدتر خواهد شد.

3) اشتباه سوم

روزنامه های زرد محلی مکان بسیار خوبی برای شروع جستجوی شما است ، اما نباید تنها مکانی باشد که به دنبال یک کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی جدید هستید. مطمئناً نگه داشتن چیزهای محلی می تواند مزایای زیادی داشته باشد – حمل و نقل ساده ، به صورت حضوری، ارتباطات آسانتر اما شما واقعاً می خواهید از نظر توانایی ها، کیفیت و دوام بر یافتن بهترین مجموعه تمرکز کنید.

بعضی اوقات باید به خارج از کوچه تولید محلی خود نگاه کنید تا ریخته گری را پیدا کنید که برای شما مناسب است.

یکی از راه‌ های کاهش قیمت در محصولات ریخته‌ گری این است که ریخته ‌گری‌های خود را به‌ صورت خام یا با حداقل فرآیند های تکمیلی اعمال کنید. اگر نیازی به ماشین کاری های خسته کننده قطعات ندارید، می توانید در کار را توقف کنید. اما اگر مجبور باشید ماشینکاری CNC را برون سپاری کنید، همه چیز می تواند پیچیده شود. ممکن است در مدیریت تدارکات حمل‌ونقل، سفارش‌های کاری، RFQ و زمان صف برای دو (یا چند) تامین‌کننده مختلف قبل از دریافت محصول نهایی، گیر کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خرید دنده های فسفر برنزی در سال 1401

در عوض، سعی کنید ریخته گری را پیدا کنید که یا دارای قابلیت CNC در خانه باشد یا ارتباط نزدیک با یک خانه ماشین CNC معتبر داشته باشد. بهترین حالت این است که شما به کارخانه ریخته گری سفارش می دهید، آنها به جزئیات رسیدگی می کنند و یک محموله از محصولات نهایی دریافت می کنید. در بسیاری از موارد، شما همچنین خواهید دید که با ادغام ریخته‌ گری و ماشین‌ کاری، سفارشات منسجم ‌تری را با نرخ‌ های سریع‌ تر تکمیل می‌ کنید.

4) اشتباه چهارم

گواهینامه ها یک موضوع پیچیده در دنیای تولید هستند. استانداردهای زیست محیطی و ایمنی ضروری هستند، اما در مورد ISO اوضاع کمی تیره تر می شود. برای مثال ISO 9001:2015 یکی از گسترده ترین گواهینامه های موجود است. همان مهر تأیید را در رستوران ها، بوتیک های لباس و ریخته گری پیدا خواهید کرد. پس واقعا به چه معناست؟.

فرآیند دریافت گواهینامه ISO 9001:2015 برای هر شرکتی بسته به اندازه، صنعت، امکانات و اهداف شرکت متفاوت است. در پایان روز، به شما، مشتری، می گوید که کسب و کار آگاهانه یک استراتژی برای رشد و بهبود مستمر اتخاذ کرده است. این به شما می گوید که آنها یک فروشگاه پاپ آپ یا یک سرمایه گذاری فرصت طلبانه نیستند. این به شما می گوید که همه کارکنان کارخانه ریخته گری علاقه مند هستند و روی کیفیت محصولات خود سرمایه گذاری می کنند.

5) اشتباه پنجم

فرآیند ریخته ‌گری شامل ریختن مایع در قالب برای جامد شدن و تولید شکل مورد نظر چرخ دنده است. سپس قسمت جامد شده از قالب خارج می شود و بنابراین برای پردازش بیشتر ارسال می شود. این فرآیند گاهی اوقات به عنوان چرخ دنده فولادی ریخته گری شناخته می شود.

فرآیند ریخته گری طراحان را قادر می سازد تا اشکال پیچیده ای را با دقت و اصالت فوق العاده ایجاد کنند. بسیاری از قوانین شیمی فیزیک در طول فرآیند ریخته گری در جریان هستند و طراح باید بر اساس این قوانین طراحی کند تا به نتایج دلخواه برسد.

فلزات ریخته ‌شده از متالورژی مدرن طیف گسترده‌ای از خواص فیزیکی و مکانیکی را نشان می‌دهند که طیف وسیعی از نیازهای فیزیکی و مکانیکی را ممکن می ‌سازد. علاوه بر این، اجزای سازنده را قادر می سازد تا به نگرانی های تحمیل شده توسط عوامل اقتصادی و طراحی پاسخ دهند. با توجه به نرخ تطبیق پذیری بالاتر، چدن ترجیح داده شده ترین ماده برای ساخت چرخ دنده است زیرا از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه است.

هنگامی که نوبت به فرآیند ریخته‌ گری می ‌شود، روش قالب‌گیری کف معمولاً کافی و مناسب است. استفاده از قالب ‌گیری کف با ماسه کوارتز برای چرخ دنده‌های فولادی ریخته‌ گری شده است. این چرخ دنده ها نیاز به ماشین کاری زیادی دارند. به همین دلیل است که فرآیندهای ریخته گری بالاتر لازم نیست. همچنین، برای ریخته‌ گری‌های فولادی بزرگ و متوسط ​​تقریباً غیرممکن است که از چیزی جز ماسه کوارتز برای کف‌ سازی استفاده کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ریخته گری دنده برنجی چگونه است؟

فرآیند ریخته گری چگونه انجام می شود؟

ریخته گری:

فرآیند ریخته گری شامل چندین مرحله است. اگرچه آسان به نظر می رسد، اما بیشتر شبیه دست زدن به یک موجود زنده است.

در ابتدا، الگوی طراحی برای ساخت چرخ دنده تعیین می شود. یک قالب نسوز برای ایجاد شکل دلخواه چرخ دنده آماده می شود و فلز در دمای بالا ذوب می شود و در قالب ریخته می شود. سپس به فلز مذاب اجازه داده می شود تا خنک شود و کم کم خنک شود. فرآیند ریخته گری با دقت بالاتری انجام می شود تا نتایج و شکل دلخواه چرخ دنده به دست آید.

انجماد فلز:

انجماد از خارج شروع می شود و به تدریج در یک کره به داخل پیشرفت می کند زیرا گرما از سطح از طریق قالب پخش می شود. در طی فرآیند انجماد، حجم فلز مایع نیز کاهش می یابد. بنابراین ما باید فلز را تغذیه کنیم تا از ایجاد هرگونه حفره در مرکز جلوگیری کنیم. این انقباض به عنوان انقباض انجماد نیز شناخته می شود.

انقباض انجماد برای هر ماده متفاوت است. با سفت شدن قالب، 1 تا 2 درصد حجم خود را از دست می دهد. به طور کلی، در چدن، نیاز فلز خوراک مطابق با کربن فلز تغییر می کند، که به نوبه خود ممکن است با مقاومت کششی آن تعیین شود.

در چدن، محتوای کربن گرافیتی بالا حداقل انقباض انجماد را ایجاد می کند زیرا گرافیت ماده ای با چگالی کمتر است. در نتیجه چدنی که انقباض کم نشان می دهد گرافیت کمتری در ساختار نشان می دهد.

در مقایسه با آهن های سفید مبتنی بر گرافیت، آهن های مبتنی بر کاربید 6 درصد جمع شدگی را نشان می دهند.

انجماد به طور کلی و انقباض سولید به طور خاص منجر به انقباض اندازه نهایی نسبتاً قابل پیش بینی در دمای اتاق می شود، صرف نظر از نحوه انجماد آنها.

الگوهای قالب باید به گونه ای طراحی شوند که این موضوع را در نظر بگیرند. با این وجود، برخی از نواحی اجزا ممکن است سفت ‌تر از سایرین باشند و باعث می ‌شوند انقباضات به طور یکنواخت توزیع نشوند. هندسه مولفه باید این را در نظر بگیرد در غیر این صورت، تنش های پسماند و تاب برداشتن ممکن است رخ دهد.

ریخته ‌گری که قدیمی ‌ترین فرآیند تولیدی است در آن فلز مذاب مایع در یک حفره ریخته‌ گری سوراخ ‌دار از مواد نسوز ریخته می ‌شود. اجازه دهید فلز مایع جامد شود، پس از انجماد می توان فلز ریخته گری را با شکستن قالب خارج کرد. فرآیند ریخته گری برای تولید قطعاتی مانند پیستون، رول آسیاب، چرخ، بلوک سیلندر، آستر، تخت ماشین ابزار استفاده می شود.

اصطلاحات مختلفی که در فرآیند ریخته ‌گری استفاده می ‌شود عبارتند از قالب ‌گیری شن، ماسه پخت، ماسه روبه ‌رو، ماسه لوم، ماسه جداکننده، ماسه CO2، فلک، الگو، خط جداسازی، اسپرو، رانر، ingate، رایزر، خنک ‌کننده، و چلچله.

ماسه قالب گیری

ماسه قالب گیری ماده نسوز مورد استفاده برای ساخت قالب است. این مخلوطی از سیلیس، خاک رس و رطوبت برای به دست آوردن خواص مورد نیاز است.

ماسه پخت

ماسه پخت از مواد نسوز تشکیل شده است و از ماسه استفاده شده یا ماسه سوخته ساخته می شود. شن و ماسه روبرو:

ماسه روبه‌رو مواد کربنی است که برای به دست آوردن سطح بهتر روی سطوح داخلی حفره قالب‌گیری پاشیده می‌شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
برترین خدمات ریخته گری زندیه

ماسه لوم

ماسه سبز یا خشک با حداقل 50 درصد خاک رس و به سختی خشک می شود ماسه لومی نامیده می شود. همچنین حاوی خاک رس آتشین است. 18 تا 20 درصد رطوبت دارد و سطح خوبی را ایجاد می کند.

ماسه جدا کننده

برای جدا کردن قالب ها از چسبیدن به یکدیگر با جدا کردن یک ماسه خشک تیز ریز به نام ماسه جداکننده. همچنین می توان از آن برای جلوگیری از چسبیدن ماسه سبز به الگو استفاده کرد. این ماسه سیلیکا بدون خاک رس تمیز است.

ماسه CO2:

در ماسه به جای خاک رس از سیلیکات سدیم (Na2SiO3) استفاده می شود که به نام دی اکسید کربن (CO2) شن نامیده می شود. هنگامی که CO2 وارد این شن و ماسه می شود، CO2 از نظر شیمیایی با سدیم واکنش می دهد.

فلاک

فلاک جعبه قالب گیری است که برای نگهداری شن و ماسه استفاده می شود. بر اساس موقعیت می توان آن را به عنوان مقابله، کشیدن، گونه و غیره نام برد.

  • کشیدن:
  • ورقه قالب گیری پایین را درگ می گویند.
  • مقابله:
  • ورقه قالب گیری بالایی کوپ نامیده می شود.
  • گونه:
  • ورقه وسطی که در طرح سه تکه استفاده می شود، گونه نام دارد.

الگو

الگوی کپی از ریخته گری است که تولید می شود.

خط جدا کننده

خط جداکننده بین دو فلاسک است.

اسپرو

اسپرو گذرگاه اتصال بین حوضچه ریختن و رانر است. جریان فلز مذاب را کنترل می کند.

رانر

رانر گذرگاهی است که برای تنظیم جریان مایع مذاب استفاده می شود.

ورودی

ورودی آخرین نقطه دروازه است که از آنجا فلز مذاب وارد حفره می شود.

رایزر

رایزر مخزن فلز مذاب است که در فرآیند ریخته گری برای جبران انقباض مایع در طول انجماد ایجاد می شود.

خنک شدن

Chill قطعه فلزی است که برای به دست آوردن انجماد جهت دار استفاده می شود.

مزایای فرآیند ریخته گری:

فلز مذاب به قسمت کوچکی در حفره مذاب جریان می یابد. از این رو هر شکل پیچیده ای را می توان به راحتی تولید کرد.

عملاً هر ماده ای را می توان ریخته گری کرد.

روش ایده آل تولید مقادیر کم است.

به دلیل سرعت سرد شدن کم از همه جهات، خواص ریخته گری در همه جهات یکسان است.

هر اندازه ریخته گری تا 200 تن قابل تولید است.

ریخته‌ گری اغلب ارزان ‌ترین و مستقیم ‌ترین راه برای تولید شکلی با خواص مکانیکی مطلوب است.

برخی از فلزات و آلیاژها مانند آلیاژهای مبتنی بر فلزات بسیار مقاوم در برابر خزش برای توربین های گازی را نمی توان به صورت مکانیکی کار کرد و فقط می توانند ریخته گری شوند.

تجهیزات سنگین مانند سرنخ های ماشین، پروانه کشتی و غیره را می توان به راحتی در اندازه های مورد نیاز پرتاب کرد نه اینکه آنها را با اتصال چند قطعه کوچک ساخت.

ریخته گری برای اجزای کامپوزیتی که به خواص متفاوتی در جهت های مختلف نیاز دارند، بهترین گزینه است. اینها با ترکیب درج های ترجیحی در قالب ریخته گری ساخته می شوند. به عنوان مثال، هادی‌های آلومینیومی به شکاف‌های آرمیچر آهنی برای موتورهای الکتریکی، پوسته‌های مقاوم را بر روی قطعات مقاوم در برابر ضربه می‌پوشند.

محدودیت های فرآیند ریخته گری:

با فرآیند معمولی ریخته گری سمباده ای ، دقت ابعاد و پرداخت سطح کمتر است.

نقص ها اجتناب ناپذیر است.

ریخته گری و سمباده کاری فشرده است.

برای استفاده از خدمات بهترین کارخانه ریخته گری دنده های فسفر برنزی با کارشناسان ما با شماره 09123766939 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =

خانه درباره ماتماس
09123766939